Viktor u tri seta do trećeg kola s Raonićem

Autor: B92 Foto: Getty images

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Australijan opena maksimalnom pobedom nad Amerikancem Timom Smičekom – 6:4, 7:6 (7-5), 7:6 (7-4).

539664463569e021dd9d21060103139_640

Troicki je bio mnogo sigurniji nego pre dva dana protiv Munjosa de la Nave kada je igrao pet setova, završivši posao za dva i po sata.

On je mnogo bolje otvorio meč – agresivnom igrom stvarao je brejk lopte i iskoristio tek šestu za vođstvo od 3:1. U finišu seta je ispustio prednost, ali je momentalno vratio i poveo.

Posle razmene brejkova na startu drugog dela, serveri su bili sigurni i srpski igrač je do 2-stigao u taj brejku. Slična situacija viđena je i u trećem, kada je mogao ranije da završi jer je servirao za 5:3, ali se ispravio u dodatnom gemu.

Viktor je meč završio sa 30 vinera i 38 grešaka, dok je Amerikanac protivniku poklonio čak 61, uz 48 direktnih poena.

U sledećem kolu drugi reket Srbije imaće težak posao jer ga čeka 13. nosilac Miloš Raonić koji je bio siguran protiv Tomija Robreda.

Tok meča:

Srpski teniser je veoma dobro počeo duel protiv nezgodnog Amerikanca. Propustio je u drugom gemu dve brejk šanse, potom je u četvrtom gemu propustio tri vezane, pa onda i još jednu brejk lopti, ali se izborio i za petu u tokm gemu koju je pretvorio u 3:1.

Držao je sigurno svoj servis srpski teniser sve do devetog gema kada je servirao za 1-0. Smiček je prvi put u meču zapretio i odmah je uspeo da oduzme servis protivniku – 5:4. Ipak, srpski teniser je zasluženo rešio prvi set u svoju krist. U desetom gemu Smiček je imao 40:15, ali je Troicki dobio četiri vezana poena i poveo je sa 1-0.

I početak drugog seta pripao je srpskom teniseru. Lako je dobio uvodni gem, a onda je napravio još jedan brejk za 2:0. Smiček se ipak odmah vratio i brzo je stigao do izjednačenja – 2:2.

Troicki je bio mnogo bolji, iako to po rezultati i nije moglo da se primeti. U gotovo svakom servis gemu Amerikanca imao je prilike, ali problem je bio što ih nije koristio. Odličnu šansu imao je u osmom gemu, došao je do brejk lopte, ali je poslao lagan bekhend u aut i Smiček je izjednačio – 4:4.

Nije to pokolebalo Troickog koji je već u sledećem gemu odličnim servisima uspeo da spase dve vezane brejk šanse. U nastavku seta nije bilo prilika za brejk. Troicki je nastavio da kontroliše većinu poena, ali ne i one najvažnije, pa je drugi set ušao u taj-brejk.

Sve propušteno tokom seta Troicki je nadoknadio u 13. gemu. Dobio je nekoliko tesnih poena, stigao je do tri vezane set lopte i treću je pretvorio u 7:5 i 2-0 u setovima.

Treći set počeo je sigurnom igrom obojice tenisera koji protivniku nisu dozvoljavali ni najmanju šansu da ih ugrozi. Najbliži tome bio je Srbin u trećem gemu, kada je izborio dva izjednačenja, ali dalje od toga nije mogao.

Ono što u tom gemu nije uspeo, učinio je u sedmom – agresivnom igrom stigao je do tri vezane brejk lopte, dve je Smiček spasao, ali je kod treće Viktor poslao sjajan pasing pod noge i poveo sa 4:3.

Očekivalo se da Troicki rutinski završi meč, ali se desilo potpuno suprotno. Odigrao je mlak gem u kojem je trebalo da potvrdi stečenu prednost. Propustio je tri gem lopte i Amerikanac ga je kaznio ribrejkom. Sledeća četiri gema prošla su uz servis i otišlo se u taj brejk – 6:6.

Troicki je bolje otvorio taj brejk – dubokim lopticama terao rivala na greške i poveo sa 4:2, ali je Smiček izjednačio. Ipak, novim mini brejkom Viktor je stekao odlučujuću prednost i iskoristio prvu meč loptu.