Novak „samleo“ očajnog Čilića za finale!

Autor: Mondo Foto: AP Photo/Julio Cortez

Srpski teniser pokazao najbolji tenis u dosadašnjem toku US Opena i savladao indisponiranog Marina Čilića 3:0. U nedelju igra svoje šesto finale.

main.php

Ni sat i po!

Samo 85 minuta je trajalo polufinale između najboljeg tenisera na svetu i trenutnog šampiona US Opena.

Novak Đoković savladao je hrvatskog tenisera Marina Čilića u polufinalu US Opena rezultatom 3:0 (6:0, 6:1, 6:2) i u nedelju će igrati svoje šesto finale ovog grend slema. Tamo ga čeka pobednik meča Rodžer Federer – Sten Vavrinka.

Nekada rezultat zna da sakrije nešto slabiju igru pobednika – ali ovoga puta to nije bilo tako.

Novak je prosto „oduvao“ Čilića, 14. put u karijeri, za četvrto grend slem finale ove sezone.

Hrvatski teniser prosto nije pružio nikakav otpor u ovom meču, a Novak je ekspresno završio prvi set za 25 minuta, a Marin Čilić je ukupno osvojio tri poena za tih šest gemova. Novaku je to bilo 11 put ove sezone da je protivnika ostavio na „krompiru“.

A moglo je da ih bude i više…

Posle sedam uzastopnih gemova, konačno se „upisao“ i Čilić, ali uzalud. Novak je potom vezao još sedam uzastopnih dobijenih gemova i drugi set dobio 6:1, samo četiri minuta više od trajanja prvog seta.

Treći set je konačno doneo neko uzbuđenje. Prvo je Čilić vezao as, viner i dve Novakove greške i došao do gema, a potom je napravio i brejk u narednom gemu. Ipak, to je bio samo jednokratni bljesak, pošto je Novak ponovo zablistao u narednom gemu, a tako i do kraja meča.

Hrvatu nikako nije funkcionisao drugi servis, osvojio je samo OSAM poena na svoj drugi servis, a konstantno je grešio i iz forhenda  – ukupno je napravio 37 neiznuđenih grešaka.

Ipak, Novak je na kraju meča pokazao kakav je gospodin i stao u odbranu Čilića. Hvalio ga je jer je uprkos povredi zgloba danas pokušao da bude dostojan rival i nije odustao.