Conga preko Nadala do finala Šangaja!

Autor: B92 Foto: Photo by Lintao Zhang/Getty Images

Francuski teniser Žo-Vilfred Conga plasirao se u finale Mastersa u Šangaju pobedom nad Rafaelom Nadalom u tri seta.

580425654562215ad63f82432643734_w640 (1)

Conga je odigra dva odlična seta i hrabrim i napadačkim tenisom uspeo da slomi otpor Nadala u finišu meča – 6:4, 0:6, 7:5.

Uskoro opširnije…

Conga je odigrao odličan prvi set i završio ga rezultatom 6:4, ali se onda potpuno raspao i Nadal je ekspresno izjednačio bez izgubljenog gema – 6:0.

Prvi polufinalni duel Mastersa u Šangaju počeo je servisom Nadala, koji se već na startu mučio. Francuz je imao brejk loptu, ali je izbacio ritern u aut za 1:0.

Međutim, ono što nije uspeo u prvom, Žo je uradio u petom gemu iskoristivši treću brejk šansu. Prve dve je ’Bik sa Maljorke’ spasao početnim udarcem, ali je kod treće Conga pogodio savršen pasing bekhendom po paraleli i poveo sa 4:2.

Pri rezultatu 5:3 bio je red na njega da se čupa – Nadal ga je napao i iznuđivao greške za brzih 15:40. Ipak, tada je proradio servis, najjače oružje Conge i on se izvukao, a potom i dobio prvi set – 6:4.

Momak iz Le Mana bio je izuzetno agresivan – upisao je čak 17 vinera uz devet grešaka, dok se Nadalu defanziva nije isplatila. Samo četiri puta direktno je poentirao uz isti broj grešaka kao protivnik.

Međutim, kako to obično biva, u drugi je ušao potpuno ispražnjen, pa su kao rezultat stigle dve greške forhendom. Sedmi teniser sveta je to iskoristio, još jednom izašao na mrežu i napravio brejk. Lagano je materijalizovao stečenu prednost za vođstvo od 3:0 u drugom setu.