VELIČANSTVENO VEČE U HUMSKOJ: Evropski Partizan srušio Steauu i stigao na korak od LŠ

Autor: Kurir Foto: Saša Pavlić

Crno-beli poveli, pa na poluvremenu gubili 1:2, zatim Božinov promašio penal, ali su sa igračem više napravili preokret – 4:2

marko-jeftovic-andrija-zivkovic-foto-sasa-pavlic-koki-1438805457-714687

Fudbaleri Partizana pobedili su Steauu 4:2 (1:2) u Beogradu u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirali se u plej-of. U prvom meču u Bukureštu bilo je 1:1.

Crno-beli su u spektakularnoj utakmici i isto takvoj atmosferi na stadionu u Humskoj, pred 30.000 gledalaca, uspeli da obezbede pet i po miliona evra svom klubu, koliko UEFA daje za plasman u poslednju rundu kvalifikacija za elitno takmičenje, a sebi jesen u Evropi. Srpski prvak sada ima zagarantovano mesto u grupnoj fazi Lige Evrope, a od Lige šampiona deli ga još jedna prepreka. Dakle, Grobari će gledati svoje ljubimce na bar još osam evropskih utakmica ove jeseni.

Partizan je sjajno otvorio utakmicu, poveo preko Babovića već u osmom minutu. Međutim, radost domaćih kratko je trajala, samo tri minuta, jer je izjednačio Muniru, a gosti su do preokreta došli u 33. minutu golom Hamruna.

Crno-beli posle uvodnog vođstva nisu delovali organizovano, naročito u fazi odbrane, zbog čega su kažnjeni.

Međutim, tek što su se igrači vratili sa odmora, Brašanac je iznudio penal i crveni karton za kapitena Steaue Varelu. Ipak, Božinov je iz penala pogodio stativu…

To nije pokolebalo crno-bele u nameri da se domognu naredne faze takmičenja. Kada je Jevtović, uz pomoć Papa, izjednačio na isteku sata igre, zagrmelo je sa tribina, a parni valjak je dobio novu energiju. Samo devet minuta kasnije zlatni Partizanov „orlić“ Andrija Živković napravio je neverovatnu majstoriju za 3:2, a tačku na dramatičan finiš stavio je Trujić u 91. minutu, samo minut pošto je ušao u igru.

„Čestitke našim igračima, zaista su izgarali. Morali smo zbog punog stadiona. Zbog ovakvih navijača se gine. Bili smo bolji u drugom poluvremenu, nažalost promašili penal. Živimo i dalje naš san zvan Liga šampiona. Srećni smo što smo obezbedili jesen. Veoma jak utisak nosim da su naši momci u dva meča bili bolji. Zaista ovo je jedan od najvažnijih mečeva u mojoj karijeri“, rekao je posle meča trener Partizana Zoran Milinković.

Brazilac Giljerme iz Steaue je bio očajan posle poraza.

„Teško mi pada ovaj poraz i eliminacija. Nećemo igrati u Ligi šampiona. Izgubili smo utakmicu, koja je bila u našim rukama. Igubili smo je u trenucima kada smo pravili sitne greške u odbrani. To nas košta poraza“, rekao je Giljerme za agenciju Beta i dodao:

„Imam ugovor sa Steauom. Ništa nije strašno… Veliki je ovo udarac za nas, jer ne idemo u Ligu šampiona, odakle se dobija mnogo novca… To je udarac za svaki klub. Sada se okrećemo Ligi Evropa i nadamo se da ćemo izboriti plasman. Mi smo kao porodica i držimo se zajedno. Motivacije nam ne nedostaje za bilo koje takmičenje“.