Pukli Arsenal i Čelsi, Barselona se izvukla!

Autor: Mondo Foto: AP/Kirsty Wigglesworth

Luda noć u Ligi šampiona. Dva sjajan gola našeg Mladenovića. Bajern mučio Dinamo.

Ospina

Grčki Olimpijakos, ubedljivo najtrofejniji fudbalski kolektiv u toj zemlji, do večeras 12 puta putovao je u Englesku da igra fudbal.

I 12 puta vratio se u Pirej poražen.

Kome je 13. gostovanje Olija na Ostrvu bilo baksuzno? Arsenalu!

Slavni klub iz Londona nalazi se nadomak eliminacije u prvoj fazi Lige šampiona posle samo dva kola u Grupi F i porazima od zagrebačkog Dinama na „Maksimiru“ (2:0), odnosno Olimpijakosa ove večeri na „Emirejtsu“ – 2:3 (1:2).

Mislite da smo ovo rekli prerano? Razmislite… Naredne dve utakmice tvrdoglavog Arsena Vengera u Ligi šampiona je dvomeč sa minhenskim Bajernom koji je poštedeo Dinamo na „Alijanc areni“ i stao posle pet postignutih golova za 55 minuta, od čega je Robert Levandovski dao tri.

Računajući i prethodna dva meča, Poljak je bio strelac 10 pogodaka!

Dakle, posle 180 minuta u Grupi F: Bajern 6, Olimpijakos 3, Dinamo 3, Arsenal 0, a tek sledi 180 minuta nadigravanja između Bajerna i Arsenala.

#WengerOut?

Hmmmm… Navijači Arsenala će opet biti podeljeni, ali će im biti draže kad čuju rezultat sa „Dragaa“: Porto – Čelsi 2:1 (1:1) u derbiju Grupe G.

Očajne rezultate u Premijer ligi, ljuti Žoze Murinjo pokušao je da preseče na stadionu bivšeg kluba, kojeg je 2004. odveo na krov Evrope, „benčirao“ je Edena Azara, Nemanju Matića i Džona Terija, ali se vratio kući poražen.

Ova dva rezultata su senzacije večeri samo i isključivo zbog 120 sekundi „mraka“ igrača Bajera iz Leverkuzena, koji su do 80. minuta vodili 0:1 na stadionu šampiona Evrope, ali se kući vratili poraženi. Rezervista Serđi Roberto i Luis Suarez učinili su da prvi meč posle teške povrede Lea Mesija ne bude i debakl – 2:1 za Barselonu!

Slavlje trenera Luisa Enrikea pokvarila je nova vest o povredi ključnih igrača – ovog puta Andresa Inijeste.

Naš fudbaler Filip Mladenović postigao je dva prelepa gola u 8. i 12. minutu utakmice BATE – Roma (golovi su u „live“ delu izveštaja), u kojoj je na poluvremenu bilo ubedljivih 3:0, uz nekoliko tragikomičnih reakcija golmana rimskog kluba Vojčeha Šćešnija, ali su Partizanovi „dželati“ u plej-of rundi kvalifikacija za na kraju „čuvali živu“ glavu.

Ipak, Roma i njen as Žervinjo prekasno su se probudili – 2:3, tako da „vučica“ u grupi u kojoj je i Barsa ima samo bod posle dve utakmice. Vicešampion Italije nalazi se na četvrtom mestu na tabeli…

I Nemanja Milunović, štoper BATE Borisova i strelac u 1. kolu po grupama, na gostovanju u Leverkuzenu, odigrao je odličnih 90 minuta, protiv „vučice“ koja bi uskoro mogla da smeni trenera Luisa Garsiju.

Makabi našeg Slaviše Jokanovića, posle poraza od Čelsija rezultatom 4:0 u Londonu, doživeo je novi težak udarac – 0:2 u Tel Avivu.

Po četiri minuta igre u prvom i drugom poluvremenu bila su dovoljna kijevskom Dinamu da remi s Portom iz prvog kola (2:2) pretvori u prvu pobedu u grupi. U oba navrata, asistent je bio Paragvajac Derils Gonzales. Naš Radosav Petrović nije nastupio, ali jeste mladi reprezentativni golman Predrag Rajković.

Ni kod prvog pogotka, koji je delo Andrija Jarmolenka, ni kod drugog pogotka, u izvedbi Žuniora Moraiša, Rajković nije mogao ništa da uradi.

Fudbaleri Zenita zabeležili su večeras pobedu i u drugom kolu Lige šampiona, pošto su u Grupi H 2:0 savladali Gent. Nakon trijumfa nad Valensijom, ekipe iz Sankt Peterburga je dobila i Gent, iako je belgijska ekipa imala priliku da ostvari povoljan rezultat u Rusiji.

Zenit je vodio golom Artjoma Dzjube u 35, a nadu gostima doneo je Tomas Maton u 56. minutu. Ipak, pobedu ruskom klubu doneo je Oleg Šatov u 67. minutu. Valensija je očajan start sezone na svim poljima ublažila ove večeri i pobedila Lion, našeg Milana Biševca – 0:1 i to lepim golom Sofijana Fegulija u 42. minutu posle brze kontre „slepih miševa“.