Ovo nije ta nedelja: Lester još čeka!

Autor: Mondo Foto: Martin Rickett/PA via AP

Lider Premijer lige nije iskoristio prvu „meč loptu“ za osvajanje titule. Na Old Trafordu – 1:1!

Mancester-junajted-Lester

Lester još čeka!

Tim Klaudija Ranijerija imao je u nedelju prvu šansu da „overi“ osvajanje istorijske titule, ali je na Old Trafordu osvojio bod, a ne tri.

Junajted je bio čvrst, na momente i čvršći, pokušao je u finišu i da pobedi, ali su gosti, na čelu sa Kasperom Šmajhelom, ipak pokazali zašto su prvi na tabeli i pred spektakularnim uspehom.

Domaćin je poveo u 8. minutu, golom Antonija Marsijala, a gost je postavio konačan rezultat u 17, pogotkom kapitena Vesa Brauna, na centaršut Denija Drinkvotera, koji je isključen u finišu.

JUNAJTED – LESTER 1:1 (1:1)

U trenutnoj situaciji, Ranijerijev tim sa velikom pažnjom će pratiti ishod sutrašnjeg meča Čelsi – Totenhem, u kojem će svaki ishod osim pobede gostiju doneti Lesteru titulu.

Danas nije bio dan za veliko slavlje „lisica“.

Kažnjeni centarfor Džejmi Vardi nasmejan je dočekivao saigrače u tunelu posle utakmice i bodrio ih. Na njihovim licima nije bilo tuge, već samo umora od naporne igre u defanzivi. Domaćin je napadao žestoko, završio meč sa igračem manje, ali je šampionska odbrana gostiju bila čvrsta kao kamen.

Leonardo Uljoa potrošio je ogromnu energiju na polovini Junajteda, pretili su i Šinđi Okazaki i Rijad Mahrez, ali su „đavoli“ dočekali finiš sa većom željom da pobede.

Defanzivac domaćina Kris Smoling pogodio je stativu u 78. minutu, Depaj je tri minuta pre kraja umalo iznudio i penal uz crveni karton za Drinkvotera, a Runi je u nadoknadi šutirao u gornji levi ugao, na šta je Šmajhel sjajno reagovao.

Ishod meča odložio je slavlje Lestera i istovremeno udaljio Junajted od mesta koje vodi u Ligu šampiona. U ovom trenutku, četvrtoplasirani je Mančester siti, sa četiri poena više od gradskog rivala, koji je peti.

JUNAJTED: De Hea – Valensija, Smoling, Blind, Roho – Kerik – Lingard (od 62′ Mata), Felaini (od 75′ Erera), Runi, Marsijal – Rašford (od 82′ Depaj).

LESTER: Šmajhel – Simpson, Morgan, Hut, Fuks – Kante, Drinkvoter, Šlup (od 77′ Olbrajton), Mahrez (od 88′ King) – Okazaki (od 67′ Grej), Uljoa.