LŠ – Derbi bez golova, Juve loš, Siti ponovo srećno do pobede!

Autor: Sportske Foto: BETA/AP Photo/Thibault Camus

Za razliku od utorka, mnogo manje dobrog fudbala večeras u Ligi šampiona!

337964_640

Večeras su na programu bile utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama od A do D a derbi meč je odigran u Parizu gde je šampion Francuske ugostio Real Madrid.

Grupa A

Kako je već rečeno, u grupi „A“ odigran je derbi druge večeri trećeg kola ali su navijači Pari Sen Žermena i Real Madrida razočarani napustili tribine „Parka Prinčeva“.

Brazilac Ronaldo i ostali ljubitelji fudbala koji su uživo pratili utakmicu videli su remi bez golova, a Kristijano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović sačuvali su svoju magiju za neku drugu priliku.

Malme je pomalo iznenađujuće uspeo da upiše prvu pobedu u tekućoj sezoni pošto je kao domaćin savladao Šahtjor golom Rozenberga, a trijumf je mogao da bude ubedljiviji da je Srbin Nikola Đurđić iskoristio penal u 56. minutu.

PSŽ – Real 0:0
Malme – Šahtjor 1:0

Grupa B

„Vukovi“ su večeras iskoristili prednost domaćeg terena pa su zahvaljujući „blitz krieg-u“ na startu drugog dela susreta sa PSV-om stigli do trijumfa od 2:0 (0:0).

Uvodnih deset minuta drugog poluvremena bili su presudni za konačan ishod duela u Volfsburgu pošto su Bas Dost i Maks Kruse sa dva gola u 46. i 57. minutu trasirali put ka drugom trijumfu „Vukova“ u Ligi šampiona.

Druga utakmica večeri u grupi „C“ odigrana je u Moskvi gde je ekipa CSKA remizirala sa Mančester Junajtedom rezultatom 1:1 (1:0) usled čega je Volfsburg izbio na lidersku poziciju.

Seidu Dumbija postigao je vodeći gol za „Armejce“ posle promašenog penala Jeremenka, dok je bod Mančester Junajtedu doneo Anton Marsijal u 65. minutu utakmice.

CSKA – Man Junajted 1:1
Volfsburg – PSV 4:0

Grupa C

Fudbaleri Atletiko Madrida bili su apsolutni favoriti za trijumf nad debitantnom u Ligi šampiona, o čemu je govorio podatak da je Astana put španske prestonice krenula sa svega 15 igrača.

Breme favorita nije sputalo izabranike Dijega Simeonea koji su bez problema slavili sa 4:0 (2:0) i tako preskočili Benfiku na čelu tabele grupe „C“.

„Jorgandžije“ su pitanje pobednika rešile već sredinom prvog dela igre kada su Saul Nigez i Džekson Martinez u razmaku od samo šest minuta dva puta pogodili mrežu šampiona Kazahstana.

Treći pogodak za Atletiko Madrida postigao je Oliver Tores u 63. minutu sjajnim lob udarcem koji je usledio nakon asistencije Gabija, dok je tačku na ubedljiv trijumf stavio Dedečko autogolom u 89. minutu susreta.

Srpski internacionalac Nemanja Maksimović nije doputovao u Madrid pa ga nije bilo u protokolu za meč, dok je bivši štoper Partizana Branko Ilić odigrao svih 90 minuta za ekipu Astane.

Galatasaraj je u Istanbulu uspeo da se vrati u trku za plasman u eliminacionu fazu Lige šampiona nakon što je savladao Benfiku rezultatom 2:1 (2:1) posle preokreta.

Nikolas Gaitan doveo je lisabonske „Orlove“ u prednost već u drugom minutu susreta ali je Galatasaraj vrlo brzo uspeo da se vrati u igru a potom i da preokrene situaciju u svoju korist.

Domaći su najpre nagrađeni kaznenim udarcem zbog Almeidinog igranja rukom u kaznenom prostoru, a Seldžuk Inan bio je hiruški precizan pa je već posle 19 minuta igre na semaforu stajalo 1:1.

Ispostavilo se da je konačan rezultat susreta postavljen već posle pola časa igre pošto je Lukas Podolski pogodio u 33. minutu i tako doneo vođstvo Galati koje je ostalo na snazi do kraja susreta.

Galatasaraj – Benfika 2:1
Atletiko – Astana 4:0

Grupa D

Siti je napao od početka Sevilju, probali su De Brujne i Boni, ali Riko je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Ipak, do gola je stigla Sevilja, akcija po boku, povratna lopta na Konopljanku, Ukrajinac ne greši 1:0 za Andalužane.

Odmah nakon toga je Siti odgovorio, Ture se izborio za loptu, Riko brani Sterlingov šut, Boni na pravom mestu 1:1.

Neposredno pre kraja prvog dela, opasno je opet pretio Konopljanka, ali je dobro intervenisao Otamendi.

U drugom poluvremenu Sevilja bolji tim, ređale su se opasne situacije pred golom Harta, Ibora je mogao da se proslavi, pretio je i Kron-Deli, očigledno, u Evropi Siti je daleko od onoga što pruža u PL, i to nije prvi put da se dešava.

Ipak, iako nisu blistali, kao ni u Menhengladbahu, stigli su do bodova. U 90. minutu je De Brujen posle asistencije Jaje Turea pogodio mrežu Rika za veliko slavlje i pobedu posle koje će Englezi imati znatno veće šanse da stignu u osminu finala!

U Torinu dosada, Borusija se branila, Juventus rezervisan, kontrolisali su igru, ali bez nekih zrelih prilika. Probali su Kuadrado i Pogba, ali italijanski šampion nije uputio nijedan udaraca u okvir gola.

Sudija Krejg Tompson je oštetio domaće, kada je pogrešio Alvaro Domingez i poklonio loptu Morati, zatim je kao poslednji igrač odbrane srušio Španca. Škotski arbitar se premišljao, ali je pokazao samo žuti gostujućem štoperu što je izazvalo salve protesta domaćih igrača i navijača.

U nastavku se ništa nije promenilo, loši Juventus, Pogba je naterao na intervenciju golmana „Koltova“, ali Italijani nisu napravili šansu na ovom meču.

Na kraju 0:0, Borusija se odbranila, ostala u igri, ali teško da će moći do kraja da konkuriše za plasman u top 16 fazu.

Juventus – Borusija (M) 0:0
Siti – Sevilja 1:1