L1: ‘Poker’ Kavanija, ‘šestica’ PSŽ

Autor: B92

Ekipa Pari Sen Žermena otvorila je peto kolo Lige 1 izuzetno ubedljivom pobedom na gostovanju Kaenu – 6:0 (4:0).

Apsolutna zvezda večeri bio je Edinson Kavani – pošto je sa četiri pogotka u prvih 45 minuta igre rešio pitanje pobednika, ujedno naplativši brojne promašaje od početka sezone.

‘El Matador’ pogodio je najpre na asistenciju Maksvela u 12. minutu, na 2:0 povisio je iz penala u 23, da bi het-trik kompletirao u 38. minutu, takođe na asistenciju brazilskog beka.

Da pred nastavak ne bude ni trunke neizvesnosti Urugvajac se pobrinuo u nadoknadi, kada je bio precizan posle dodavanja Tomasa Muniea.

Unaj Emeri zamenio je Kavanija odmah na startu drugog poluvremena, uvevši Hesea Rodrigesa, a njegov tim nije stao sa napadima i golovima.

Ogustin je bio asistent, a Lukas Mura strelac u 67, da bi konačan rezutlat postavio upravo mladi Francuz, posle pãsa Adrijana Rabioa jedanaest minuta kasnije.